Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Pojutrze święto sportu. Zobacz, jak wyglądają koszulki i medale

› Sport i rekreacja ponad rok temu    17.05.2018
Anna Siecla
komentarzy 3 ocen 7 / 71%
A A A
 fot. archiwum portalu

RAWICZ. 2000 uczestników. 29 ekip, które pobiegną wokół plant przez 24 godziny, 330 pływaków, którzy wezmą udział w dyscyplinie „Rawiczanie pływają”, 36 par zawodników w siatkówce plażowej - chętnych do wzięcia udziału w całodobowym festiwalu sportu nie brakuje.

- Mamy nadzieję, że będzie to najlepsza edycja Rawickiego Festiwalu Sportu - mówi wiceburmistrz Paweł Szybaj, który zapowiedział również swój udział w sportowej rywalizacji. - Wkładamy dużo wysiłku w tę imprezę, bardzo się staramy, żeby oferta festiwalowa była z roku na rok coraz ciekawsza i dla mieszkańców, i dla sportowców.

I rzeczywiście - wygląda na to, że każdy znajdzie coś dla siebie. - W tym roku mamy rekord, jeśli chodzi o liczbę zawodników w siatkówce plażowej. Mamy też komplet uczestników, którzy wezmą udział w sztafecie rowerowej. W sobotę odbędzie się Grand Prix Wielkopolski w streetballu w kategorii OPEN. Są też nowości w tenisie ziemnym. Mamy rozgrywki indywidualne, deblowe, a także wśród dzieci. Oprócz tego zapraszamy na wszystkie imprezy towarzyszące - pokazy Trial Show, koncerty, konkursy i atrakcje dla dzieci - dopowiada dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Maciej Szymkowiak.

Podczas środowej konferencji prasowej zostały zaprezentowane festiwalowe koszulki oraz medale.

Dyrektorzy OSiR-u podkreślają, że niektórzy rawiczanie deklarują, że przebiegną np. w ciągu nocy dystans maratonu albo 100 kilometrów. Na pokonanie rekordowych odległości są też nastawione uczestniczki nordic walking. Dla tych, którzy pokonają największy dystans, zostaną ufundowane nagrody. Należy dodać, że zapisy są już zamknięte.

Szczegółowy program imprezy możesz sprawdzić TUTAJ.

+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 33%  3
  Najlepsze edycje Festiwalu Sportu panie Szybaj były, ale się skończyły. Ostatnie cztery lata, za waszych rządów, jest jak we wszystkim, tylko gorzej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sąsiad
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  No tak, brzuch ci kolego urósł no i nic nie wychodzi, nie biegasz, nie ruszasz się, nawet zrzędzenie ci nie wychodzi- daj sobie już spokój.
  ~ xyz
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Jeszcze nigdy festiwal nie był tak profesjonalnie zorganizowany, jak za Kubika