Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Rawicki Festiwal Sportu - już można się zapisywać

› Aktualności ponad rok temu    20.03.2018
komentarzy 3 ocen 5 / 80%
A A A
V Rawicki Festiwal SportuV Rawicki Festiwal Sportu fot. Weronika Waresiak

Francuzi mają 24-godzinny wyścig „Le Mans”, Amerykanie całodobową „Daytonę”, a rawiczanie - ósmą edycję Rawickiego Festiwalu Sportu - tak promował wydarzenie Hubert Kupczyk, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas konferencji prasowej.

Festiwal Sportu na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w Rawiczu.

 - Mamy już ósmą edycję festiwalu. Wydaje mi się, że symbolika tej ósemki jest nieprzypadkowa. Chcielibyśmy, aby rawicki festiwal sportu był integralną częścią obchodów rocznicy miasta - mówi Hubert Kupczyk.

19 maja, od godziny 14.00, przez całą dobę, niezależnie od płci i wieku, fascynaci sportu będą rywalizować na różnych arenach w rozmaitych konkurencjach.

Będą to m.in.: sztandarowa dyscyplina, czyli 24-godzinny bieg sztafetowy Plantami Jana Pawła II, a także - maraton pływacki, turniej piłki nożnej, streetball’u, siatkówki, tenisa ziemnego oraz wyścig kolarski. Będzie też możliwość wzięcia udziału w marszu nordic walking.

W tegorocznej edycji pojawią się nowe dyscypliny: sztafeta szkolna, jak również bieg najmłodszych mieszkańców Rawicza na - nieprzypadkowym - dystansie 380 metrów.

Ósma edycja festiwalu ma być bezprecedensowa nie tylko z powodu nawiązania do jubileuszu miasta.

- Grono startujących powiększy się o zawodników międzynarodowych. Prawdopodobnie odwiedzą nas goście z miast partnerskich, tworząc drużyny. Nasi przyjaciele z Czech myślą o tym, by wystawić ekipę rowerową, a jeden zespół już zgłosił się do biegu 24-godzinnego - informuje Magdalena Kaczmarek z biura promocji w magistracie.

Zapisy na festiwal już ruszyły. Od 5 marca można zgłosić swój udział w całodobowej sztafecie biegowej oraz w sztafetach zorganizowanych specjalnie z myślą o rawiczanach („Rawicka sztafeta biegowa”, „Rawiczanie pływają”, „Rawicka sztafeta rowerowa” i „Nordic Walking”).

Szczegółowe informacje i regulamin na stronie internetowej festiwalu: www.festiwalsportu.rawicz.pl oraz pod numerem: 519-518-574.

Warto nadmienić, że równolegle do Rawickiego Festiwalu Sportu, będzie odbywać się Noc Muzeów.
(as)

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zatroskany
ponad rok temu ocena: 94%  3
Cyt. „Chcielibyśmy, aby rawicki festiwal sportu był integralną częścią obchodów rocznicy miasta” zastanawiam się tylko czy ma to być tylko święto dla rawiczaków ? Promocja tego wydarzenia z roku na rok coraz bardziej kuleje. Zostało niecałe dwa miesiące a strona festiwalu funkcjonuje szczątkowo brak regulaminów zawodów, o imprezie wiedzą tylko wtajemniczeni i mocno dociekliwi. ZERO ZERO informacji na temat sztafety 24h na jakichkolwiek portalach biegowych SŁABO. Nie wiem czy organizatorzy nie zauważyli że z roku na rok przybywa imprez biegowych i jeśli ktoś planuje udział w jakiś zawodach to wie o ich istnieniu się z dużym wyprzedzeniem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hubert Sobczak
ponad rok temu ocena: 83%  2
Dokładnie tak to wygląda niestety...
~ Urzędnik
ponad rok temu ocena: 100%  1
Teraz nie ma czasu na pierdoły, czas na wybory.